15.11.2021.

Оригинална примењена музика постала део сталне поставке музеја

Експонати музеја као уметничка инспирација за оригиналну музику поставке

Београд 15. октобар 2021. Перманентна примењена музика компонована специјално за Музеј науке и технике у организацији Центра за примењену музику у оквиру пројекта “Примењена музика за Музеје: случај Музеја науке и технике у Београду”, подржаног од стране Министарства културе и информисања од данас је интегрални део сталне поставке. За сталну музејску поставку музику су компоновали Мисха Цвијовиц (Галерија Играчака), Душан Ђорђевић (Научна радионица) и Александар Вл. Марковиц (Галерија Александар Деспић).

Продукцију звука (микс и мастеринг), као и припрему музејског аудио система приредио је Добривоје Милијановић. Истраживачки тим чине Биљана Јокић и Ивана Луковић уз подршку Завода за проучавање културног развитка Србије.