12.12.2019.

Макете из Музеја на изложби у Културном центру Србије у Паризу

Изложба Модерна Београдa - архитектонска баштина престонице, отворена је у  Културном центру Србије у Паризу.

У оквиру изложбе изложене су две макете из збирки Музеја: Милан Злоковић, Макета Универзитетске дечије клинике, Тиршова бр. 10, Београд и Бранислав Којић, Макета стамбене зграде др Драгутина Ђурића, Призренска бр. 7, Београд.

Изложба је посебно значајна јер је повезала више институција Града Београда и Републике Србије (Секретаријат за културу, Секретаријат за привреду, Установа културе „Пароброд”, Народна банка Србије, Музеј науке и технике Београд, Музеј ваздухопловства – Београд, Астрономска опсерваторија, Филмске новости, Архив Југославије, Југословенска кинотека), али и успоставила сарадњу са наследницима, носиоцима ауторских права, фондацијама, цивилним сектором и приватним колекционарима. Посебна сарадња остварена је са Фондацијом Милана Злоковића, која данас интензивно ради на очувању дела чувеног архитекте и оснивача модерне.